Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baterie -Tipy/Triky

9. 10. 2006
Updatujte iPod na nejnovější software

Ujistěte se, že máte nejnovější verzi iPod softwaru.

Používejte Hold přepínač

Nastavte Hold přepínač na iPodu do pozice Hold kdykoli iPod nepoužíváte. Toto zachrání iPod od příležitostného buzení z režimu Sleep a hraní písní, když se tlačítka náhodně zmáčknou v kaspe nebo tašce.

Drže iPod v pokojové teplotě.

Baterie v iPodu pracuje nejlépe v pokojové teplotě, okolo 20° C, ale můžete iPod používat i při teplotách v rozmezí 0° a 35° C. Pokud jste nechali iPod v chladu, Nechte ho ohřát na pokojou teplotu před zapnutí z režimu Sleep. Jinak se můžtre objevit indikáto vybití baterie a iPod se nespoustí. Pokud se po zahřátí nezapne, připojte ho do nabíječky a zmáčkněte Menu a Play/Pause tlačítka dokud se neobjeví logo Apple.

  • Nenechávejte iPod v zaparkovaném autě na slunci. Teplota zde může vystoupat až na 60°C.
  • Nenechávejte iPod vystaven přímému slunečnímu záření po delší časové úseky.


Dodatečné tipy

Nabíjení

Rychlé nabití baterie na cca 80% kapacity trvá kolem jedné hodiny. Nicméně, plné nabití trvá cca 4 hodiny. I když je iPod v režimu Sleep - vypnutý, stále v něm je malé napětí, a baterie se pomalu vybíjí. Při skladování v pokojové teplotě se iPod vybije za 14 až 28 dní. Nenabíjejte iPod když je v pouzdru.
Měli byste iPod nabíjet, když je plně vybitý a to i tehdy, když právě nebyl používán.


Pozastavte iPod, když je bez dozoru.

Pokud necháte iPod bez dozoru, zmáčkněte Play/Pause pro pozastavení písně. Pokud ho necháte bez dozoru hrát, bude pokračovat v přehrávání, dokud nebude uplně vybitý, obzvlášť pokud je opakování nastaveno na One nebo All. Vypněte iPod do Sleep modu pro šetření energie. Zmáčkněte Play tlačítko a držte dokud se nevypne.


Podsvícení

Podsvícení užívá hodně erergie. Pokud ho nepotřebujete, vypněte ho.

Settings > Backlight Timer > Off.


Equalizer

Vypnutí Equalizeru prodlouží dobu přehrávání. Pokud ho nechcete používat, vypněte ho. Settings > EQ > Off


Vyhněte se častému měnění skladeb

Vyhněte se častému měnění skladeb pomocí tlačítek Previous/Rewind nebo Next/Fast-forward. Pokud často měníte skladby pomocí tlačítek Previous nebo Next, iPod musí zapínat harddisk pro otevření písní a načtení do paměti. To spotřebuje mnoho energie.


Používejte kompresní formáty

Cache iPodu pracuje nejlépe s průměrnou velikostí souborů (méně než 9 MB). Pokud jsou vaše soubory větší nebo v nekompresním formátu (včetně AIFF), můžete je převést do vhodnějších formátů, jako třeba MP3 nebo AAC.