Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdá se mi, že baterie nefunguje korektně

22. 9. 2006

Baterie v iPodu jsou poměrně dost citlivé na správné zacházení. Je to dané použitou technologií (Lithium-Polymer). Tyto baterie sice netrpí "paměťovým efektem" a nabízí vyšší kreativitu co se tvaru a velikosti týče, ale jejich životnost je kratší a jsou vysoce náchylné k rychlému stárnutí.


Správným zacházením se rozumí:

  • zpočátku baterii "zformátujte" - několikrát zcela nabijte a vybijte baterii, bez toho abyste iPod dobíjeli "v půli"
  • používejte iPod pravidelně
  • nabíjejte baterii minimálně jednou měsíčně
  • zabraňte úplnému vybití baterie (obvykle vám v tom zabrání firmware samotného iPodu - proto, pokud se při poslechu hudby iPod vypne z důvodu nedostatku energie už jej nezapínejte ve snaze vymáčknout ještě jednu písničku!!! Nemá to smysl Li-Pol baterie je neoblomná,akorát jí tím poškodíte)
  • pokud možno, nabíjejte iPod bez současného poslechu hudby, prohlížení fotek, přehrávání videa atd.

Tímto postupem můžete značně oddálit nevyhnutelné stárnutí baterie a prodloužit její životnost. Máte-li pocit, že vaše baterie už začala trpět "stařeckou senilitou" a víte, že jste se k ní nechovali zrovna přívětivě, můžete ji zkusit přeformátovat viz. výše nebo zkrátka rezignovat a vyměnit ji. Výměna však není zcela jednoduchá věc a může dokonce vést i k poškození iPodu. Pokud se tedy na takový "risk" necítíte, nechte ji raději na profesionálech, kteří ji za patřičný(nehorázný) obnos rádi vymění za vás.


Video návody výměny baterie dle typu a generace iPodu: http://www.newertech.com/support


Odkazy na internetové obchody: