Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na Jailbreak iPhonu FW 2.2

24. 12. 2008

Autorem tohoto článku je Sattero, kterému tímto velice děkujeme.


V tomto návodě vám ukážu naprosto jednoduchý postup, jak Jailbreaknout iPhone. Nebojte, je to naprosto jednoduchý postup, kterého se nemusíte obávat, pokud budete pozorně sledovat co se děje a nebudete dělat blbosti. Dá se říci, že je vše jen o čtení a klikání. Podle mě by to zvládla i slepice, kdybyste kolem entru nasypali zrní :)

Krok 1

Stáhněte si tuto verzi FW 2.2 a program QuickPwn. Poté si vše uložte do jedné složky a jak vás jistě již napadlo, QuickPwn rozbalte.

Krok 2

Spusťte iTunes a synchronizujte iPhone. Pokud máte FW 2.1, musíte nejprve provést upgrade na FW 2.2. To uděláte jednoduše tak, že v iTunes najedete do svého iPhone a pomocí Shift + tlačítko Restore vyberete FW 2.2 co jste si odsud stáhli. Poté jen potvrďte a nechte provést upgrade.

Obrazek

Jakmile bude vše hotovo, můžete klidně provést backup dat, tedy nahrát kontakty, hudbu, programy atd. To se provádí tak, že kliknete v levém menu iTunes na váš iPhone (pravým tlačítkem) a zvolíte “Restore from Backup…” a poté jen zvolíte tu poslední nebo jakou chcete. Ti co mají FW 2.2 dělat restore teoreticky nemusejí, ale pro lepší funkčnost bude lepší, když v iPhone bude odsud stažený firmware. Jailbreak, pokud se povede, nevymaže žádná data z iPhone, takže ani nemusíte mít “čistý” přístroj. Určitě je lepší udělat vše čistě a ručně tam zase vše přes iTunes nahrát, ale to nechám na vás.

Krok 3

Obrazek

Nyní se dostáváme k samotnému Jailbreaku. První krok v QuickPwn je zřejmý všem, připojte iPhone a pokračujte šipkou dole.

Krok 4

Zde musíte ověřit svůj FW (firmware) jestli funguje s QuickPwn. Ten co jste si zde stáhli funguje bezvadně a nemusíte mít obavu, že byste se sekli již teď. Pokud jste FW 2.2 nestáli, protože již v iPhonu máte, tak pokud se nepletu, naleznete nejspíše v “C:\Users\uživatel\Music\iTunes”. Zvolte tedy “Browse” a najděte jej a poté dejte otevřít a čekejte, až se FW ověří.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Krok 5

Nyní si zvolíme, jestli chceme nainstalovat Cydii, Installer a změnit logo při zapnutí iPhone na ananas (logo QuickPwn). Já doporučuji označit Cydii a Installer a změnu loga odznačit, viz obrázek níž.

Obrazek

Krok 6

Obrazek

V tomto kroku se jen ujistíme, zda je připojený iPhone a pokračujeme na samotnou instalaci.

Krok 7

Obrazek

Zde si již musíte dávat pozor a bedlivě číst. Nejprve chvíli počkáte, poté podržíte 5 sekund tlačítko Home. Poté při stálé držení tlačítka Home ještě 10 sekund i tlačítko Power (vrchní tlačítko) a po oněch 10 sekundách jej pustíte a ještě 30 sekund držíte tlačítko Home. Jakmile uplyne čas, tlačítko pustíte a pak již jen čekáte.

Obrazek

Krok 8

Obrazek

Jakmile se vám toto zobrazilo, je vše ze strany vašeho počítače hotovo (úspěšně). Teď se již na iPhone nainstaluje Cydia, Installer a provede samotný Jailbreak. Vše by se mělo završit restartem iPhone. Zde musíte mít trpělivost. První start po Jailbreaku může být delší než je obvyklé. Pokud ale ani po páru minutách iPhone nenaskočil, vypněte jej pomocí tlačítka Power a zkuste znovu zapnout. Jestli se iPhone ani tak nenastartuje, nezbývá než udělat Restore a zkusit to ještě jednou. Nebojte se toho ale, tento postup je osvědčený a funguje. Jakmile se iPhone nastartuje, máte vyhráno. To je vše :) 


Zdroj: Chlupata Prdel.cz


V případě vašich dalších dotazů se můžete obrátit buď přímo na stránky autora článku ZDE nebo na speciální vlákno našeho fóra ZDE