Jdi na obsah Jdi na menu
 


Synchronizace hudební knihovny s iPodem

21. 10. 2006
Jsou dvě možnosti, jak iPod s iTunes synchronizovat:
1) automatická synchronizace:
Pokud ji máte aktivní, do iPodu se po připojení k PC nebo k Macu nakopírují skladby, které máte v Library. Soubory, které jste měli v iPodu a nemáte v iTunes Library, jsou vymazány a nahrazeny aktuálním obsahem Library.

2) manuální synchronizace
Tuto možnost musíte používat, pokud máte v iPodu soubory, které už nemáte na disku v počítači. Po připojení iPodu k počítači se Vám iPod objeví v Source listu a už můžete přetahovat skladby z Library do iPodu, v iPodu obsah mazat atd. Je to prakticky jako používat Mass Storage zařízení, kde normálně soubory kopírujete a mažete ve Windows Exploreru nebo Finderu. V tomto případě ale funkci Finderu nebo Exploreru nahrazují iTunes.

Jak zapnout nebo vypnout automatickou synchronizaci:
1) po prvním připojení iPodu k iTunes (např. po nové instalaci iTunes) by se mělo objevit okno, kde se iTunes ptají, jestli pro připojený iPod chcete zapnout automatickou synchronizaci. Pokud vyberete, že ano, ihned se začne synchronizovat Vaše Library s iPodem (to znamená, že pokud máte v iPodu data a v iTunes nikoliv, z iPodu jsou vymazána).

2) pro vypnutí automatické synchronizace v iTunes v okně nastavení iPodu pod položkou Summary zaškrtnete "Manually manage music and videos"

ObrazekPoznámka: Pod položkami Music, Movies, TV Shows, Podcasts a Games můžete zvlášť vybrat, která data se mají automaticky synchronizovat a která ne. Například pokud chcete, aby byly všechny položky kromě hudby v iPodu aktualizovány podle obsahu iTunes Library, necháte nezaškrtlé pouze políčko "Sync music" (viz obrázek).

Obrazek