Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skripty, skiny, plug-iny

8. 10. 2006
Skripty
 
Jednou z obrovských výhod programu MediaMonkey je možnost psaní vlastních rozšíření pomocí skriptů. Nemusíte být ani znalí v programování, je totiž velmi pravděpodobné, že to co u "core" verze MediaMonkey postrádáte naleznete na webových stránkách mnoha milovníků tohoto programu.

Jedním z nejvěrnějších je Trixmoto, jehož skripty patří k tomu nejlepšímu o co lze MediaMonkey rozšířit. Pro začátek zde uvádíme linky, které vás pošlou přímo do světa skriptů z dílny t-rix-mo-to(pouze anglicky):


Časem se pokusíme některé rozvést a přeložit je. Tak aby se i pro jazyků méně znalé uživatele stalo jejich používání jednoduchou samozřejmostí. ;)

Pokud by vám ona sbírka připadala příliš rozsáhlá a nemohli byste se rozhodnout, které skripty vybrat zkuste naše "Must Have":

Startup Node
Tento skript odstraňuje "problém", který trápí mnoho uživatelů MediaMonkey. Umožňuje totiž uložení pevné pozice průzkumníku. A tak už nebudete nuceni do nekonečna přejíždět přes všechny položky vždy, když program spustíte. Zkrátka nastavíte tu, která je vám momentálně nejmilejší a skript vás při startu MM dovede až přímo k ní.

BatchArtFinder
Chcete si zpestřit vaší knihovnu o artworky jednotlivých alb, ale hledání je pro vás ztráta času? Pak právě pro vás je tento skript! Najde, nabídne a uloží vámi zvolenou alternativu přímo do tagů skladeb jednotlivých alb.

GoogleArtFinder
Pokud potřebujete nalézt covery pouze k některým skladbám, je tento skript určen právě pro vás. V současné verzi dokáže vyhledávat z různých zdrojů včetně archivu iTunes.

Magic Nodes
Ne každý tento skript využije, ale mnohým z vás by mohl být příjemným pomocníkem. Jedná se totiž o jaké si rozšíření průzkumníka v MM nebo spíše doplnění vámi definovaných uzlů. Návod k použití včetně příkladů naleznete ne domovských stránkách tohoto skriptu nebo zde: http://trixmoto.net/mm/nodes.php

Podcasts

Skiny

Chcete-li si MediaMonkey upravit k obrazu svému můžete k tomu využít i funkce skinování. Dostupné a prověřené vzhledy naleznete na: http://mediamonkey.com/skins.htm

Pokud vás žádný z nich neoslovil, nezoufejte jejich počet se stále zvyšuje, případně si můžete vytvořit svůj vlastní. Více na fóru programu: http://www.mediamonkey.com/forum/

Plug-iny

Jedním z největších úskalí současné verze MM je chybějící nativní podpora přehrávání souborů ve formátu AAC. To je ovšem snadno řešitelný problém. Stačí stáhnout plug-in dle vašich potřeb z odkazů na těchto stránkách: MediaMonkey - Support a můžete se oddávat ničím nerušenému poslechu. ;)
Pozn.: Podle vyjádření programátorů, bude do některé z budoucích verzí, již podpora AAC implementována. Zatím si však musíme vystačit s tímto provizorním řešením.