Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tagování skladeb

1. 10. 2006

Jednou z nejdůležitějších, ale zároveň časově nejnáročnějších prací se skladbami je jejich tagování. Používáte-li iPod, pak je tato činnost nezbytně nutná k tomu abyste mohli zcela využít schopností vašeho přehrávače. Program MediaMonkey nabízí hned několik možností jak si práci s tagy usnadnit a zkrátit tak čas nezbytně nutný k vytvoření dokonalé hudební knihovny.

 

Autotagování podle Amazonu

 • Autotagování je nejsnazší cestou jak vaši hudbu precizně otagovat. A to mnohdy včetně Artworků! Program MediaMonkey využívá databáze serveru Amazon(.com, .de, .uk záleží na vaší volbě), ze které získává všechny potřebné informace o vámi zvolených skladbách. Postup tagování:

  1. Označte album, které chcete popsat
  2. Stiskněte pravé tlačítko myši a zvolte volbu Auto-tag dle Amazonu
  3. Zkontrolujte zda-li bylo nalezeno vámi hledané album, případně rozbalte nabídku nebo název vepište a vyhledejte je sami, pokud ani tehdy neuspějete stiskněte tlačítko Možnosti a zkuste štěstí na jiném serveru Amazon
  4. Máte-li vybrané správné album a všechny skladby odpovídají(někdy nemusí vzhledem k odlišnosti alb v Evropě, USA a Asii - v takovém případě MM otaguje pouze shodné skladby) stiskněte tlačítko Auto-tagovat a je hotovo!

Obrazek


Tagování pomocí vlastností skladby

 • Pokud nastane situaci, kdy nelze skladby Auto-tagovat, můžete využít vlastností skladby a jednotlivé songy popsat ručně. Postup je následující:

  1. Označte jednu nebo více skladeb, stiskněte pravé tlačítko myši a vyberte možnost Vlastnosti
  2. Nyní můžete měnit popisky skladeb v rámci jednotlivých řádků a využívat při tom funkce Autofill (neboli automatické doplňování, které MediaMonkey čerpá z otagovaných skladeb v rámci vaší knihovny), která dokáže mnohdy značně zrychlit vaší práci

Obrazek

Tagování - tempo, nálada, příležitost - připravujeme...

Tag podle názvu souboru - připravujeme...

Skripty - změna velikosti písmen, záměna autora a názvu písně,aj. - připravujeme...