Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záloha knihovny

27. 9. 2006

Editace skladeb, nastavení programu, tvorba playlistů aj. zaberou množství času a jen samotná myšlenka na ztrátu těchto dat vzbuzuje v mnohých z nás děsivé představy. Nemusí jít, ale rovnou o ztrátu dat, vždyť i samotné přeinstalování operačního systému zničí databázi, kterou jsme pracně tvořili. V tuto chvíli přichází na řadu snadná záloha kompletního nastavení celého programu včetně knihovny. Snazší to snad ani být nemůže, stačí pouze uložit následující složku:

 

Documents and settings -> Dokumenty -> Hudba -> MediaMonkey

 

V případě, že máte program už značně "vyladěný" může být velikost této složky i několik desítek MB(osobní zkušenost 30MB po roce užívání). Pokud ji zaarchivujete, dostanete se však na zhruba desetinu její původní velikosti a to už je velmi rozumné číslo vzhledem k množství práce, které si tím v budoucnu ušetříte.

Je třeba upozornit, že tento postup vám nebude nic platný v případě rozšíření(plug-inů a skriptů), která si do programu nainstalujete. Záloha jako taková v sobě totiž nezahrnuje součásti programu, ale pouze jeho databázi. Pokud o takový způsob zálohy stojíte, můžete využít skriptů, které dokáží zazálohovat i vaše rozšíření viz. Trixmoto -> Scripts -> Backup 3.1. Osobně bych vám, ale z vlastních zkušeností,  doporučoval jejich kompletní reinstalaci při každém novém instalování programu. Přeci jen se jedná o third party produkty a ty jako takové mohou někdy dělat neplechu. Nehledě na to, že jsou stejně jako program stále vyvíjeny a odlaďovány, takže jejich instalací můžete jen získat.