Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koss Porta Pro

12. 10. 2006

Asi nejznámější výrobek společnosti KOSS. Vzhledem k rozměrům akustického měniče a otevřenému systému naprosto unikátní kvalita reprodukce. Další specialitou jsou dvě opěrná místa (vlastní sluchadlo a molitanová opěrka nad ušima) a přepínač comfortZone, kterým lze vhodně rozložit tlak na uši a na hlavu. Sluchátka lze velmi jednoduše složit na minimální rozměr a přenášet v dodané brašničce. Vhodné jak k walkmanu, tak i ke špičkovému domácímu poslechu.

  • Zvukový projev:

Zvuk je velice hutný a poměrně přesný. Přenášené spektrum je malinko přesunuto k basovějšímu podání. Basů je více, a jsou docela přesné, středy jsou informativní, plnokrevné a přirozené, výšky detailní, přirozené. Prostor nahrávek je podán reálně, trochu je ale zúžen. Zvukový charakter je v dobrém slova smyslu normální, nezabarvený. Mužský hlas je méně detailní.

  • Komentář autora:

Pokud se vrátím do doby než jsem tato sluchátka měl tak jsem často sledoval dohady o tom zda sluchátka mají moc basů či ne. Pokud budu mluvit za sebe tak musím říct, že sluchátka mají opravdu fantastický zvuk! Ale jsou to pořád přenosná, otevřená sluchátka - tak na to nezapomínejte. Vrátím-li se k podání basů (já jsem člověk co má basy celkem rád ... takže mi nijak nevadili řeči typu mají přemrštěné basy apod ... ) musím přiznat - sluchátka opravdu tíhnou dost do basové spektra. Jejich basy jsou naprosto dokonalé. Když je posloucháte, máte pocit, že jste v místnosti, kde hraje poměrně velmi slušná věž. Pokud vám basy vadí tak to se dá velice dobře odstranit vhodným nastavením equalizeru. Výšky i středy jsou také na výborné úrovni. Samozřejmě existují i jiná sluchátka s podobnými parametry. Já jsem si je ale oblíbil a neměnil bych. Znám i lidi co tvrdí, že mají radši Seny ... tak bych doporučil i vám ať se zkusíte mrknout i po nich. V ceně 2'000,- Kč nejsou jen sluchátka samotná, ale také redukce na jack, elegantní kožený pytlíček, do kterého se složená sluchátka dají uložit.

 

Zpracování sluchátek/Design:

Sluchátka jak je vidět z fotografií jsou poměrně jednoduchého designu a jsou vyrobena ze dvou ocelových pásků, spojených svorkami. (Jen si dejte pozor - při nasazování se občas stane, že se Vám mezi svorky dostanou vlasy a následuje mírně bolestivé vytržení vlasů.) Na tyto pásky navazují plastové držáky molitanem potažených sluchátek. Molitan hodnotím jako dostačující. Zato plastové držáky by mohli mít z vnitřní strany lépe odstraněné výstupky po lisování. (Toto jsou drobnosti ... a samozřejmě to nijak neovlivňuje komfort nošení tak i kvalitu zvuku.) Přívodní kabel má vhodnou délku i tloušťku vodiče. (Nemusíte se bát přetržení je to silnější kabel než jsem u KOSSu zvyklý z jiných přenosných sluchátek.) Sluchátka složíte do velice malých rozměrů během cca 3 vteřin. To považuji také za dost velkou výhodu, protože je pak v pohodě můžete dát např. do batohu, nebo i do kapsy.

 

Technické parametry:

Uchycení: s temenním mostem
Kmitočtový rozsah: 15-25 000 Hz
Impedance: 60 ohm
Citlivost: 101 dB / 1 mW
Zkreslení: pod 0.2 %
Délka přívodního kabelu: 1.2 m
Konektor: jack 3,5 / 6,3 mm
Hmotnost: 80 g

 

Obrazek


ObrazekObrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Historie sluchátek

Poprvé se objevil tento model přenosných stereo sluchátek v roce 1984. Stanovila výkon a komfort osobního poslechu hudby na celém světě. V průběhu roků přinesla Porta Pro mnoho radosti svým uživatelům a nadšencům, pro které byl uchován originální (patentem chráněný) design, který z nich vytvořil ve světě nezaměnitelnou ikonu přenosné hudby. Dnes jsou sluchátka volbou pro vybrané posluchače. Jsou určené pro ty s čistým hudebním sluchem a dodnes jsou nežádanějším obchodním artiklem společnosti KOSS.

Přes svoje mimořádné, výjimečně bohaté dynamické elementy, hluboké basy a pozoruhodné široký frekvenční rozsah od 15-25'000Hz, dokáží reprodukovat každý odstín zvuku ve vašem filmu, nebo muzikálu bez ohledu na technické parametry hudebního díla.

Vyrobené jsou z plastu a ocele, elementy jsou vyráběné za extrémně přísných podmínek, díky tomu je minimalizované mechanické poškození a zajištěna mimořádně přesná zvuková reprodukce. Neodymová slitina bóru a vzácného zemského magnetu dodává Porta Pro vysokou hladinu zvuku až natolik, že můžete slyšet jakýkoliv zvuk když bojujete proti jiným zvukům, například v autobuse anebo v metru. Ve vakuu uložená kmitající cívka zpřesňuje přenos a vedení signálu pro čistší a jasnější zvuk.

 

Záruka:

Na sluchátka je poskytována doživotní záruka. Co to znamená v praxi? Ze zákona máte 2 roky záruku od prodejce po uplynutí této doby budete záruku uplatňovat přímo u firmy KOSS.

Sluchátka KOSS Vám budou za paušální poplatek 200 Kč vždy uvedena do původního stavu, nehledě na to, jak došlo k jejich poškození.

Příklad: Sluchátka máte třetím rokem, kabel již značně poškozen, molitanové návleky prodřené a ještě si na ně omylem sednete . . . . a ony prasknou. Pošlete sluchátka do servisního střediska firmy KOSS, kde dojde k výměně molitanů, kabelu a prasklé části. Za tento servis zaplatíte paušální částku 200 Kč. V případě, že pro daný model již nejsou dostupné náhradní díly, obdržíte sluchátka nová(nástupnický model, či model vyšší). Za nějakou dobu si můžete vše zopakovat.

Osobní zkušenost teda nemám, ale zatím jsem nikoho neslyšel nadávat. Ale doneslo ke mě to, že pokud mají v servisu dost náhradních dílů z reklamovaných sluchátek tak co jde tak vám opraví z těchto použitých součástek. To nevidím jako žádný problém. Pokud by se Vám s nimi zase něco stalo můžete tam chodit do nekonečna. :)


Internetový obchod

Koss Porta Pro


Autorizovaný servis KOSS v Praze:
AE servis
Voráčovská 4
147 00 Praha 4
tel. 261 215 332

 

Autorizovaný servis KOSS v Ostravě:
Eurostar Ostrava s.r.o.
Kosmova 11
702 00 Ostrava – Přívoz
tel. 596 136 916

 

Slovenská republika:

Sídlo importéra BIS AUDIO, s.r.o. :

Bis Audio s.r.o.
Dobronivská cesta 1642/6
960 01 Zvolen
Tel.: 045/5400 703
Fax: 045/5400 704
e-mail: bisaudio@bisaudio.sk
web: www.bisaudio.sk


Zdroj: http://portapro.info